Móda, Zajímavosti

„V tomhle na mé svatbě nemůžeš být, jeď se domů převléct,“ sdělila mi rázně naštvaná nevěsta

Byla to má první svatba v životě a já hned udělala chybu, kterou jsem naštvala nevěstu. Nebyl stanovený žádný dress code ani konkrétní barevná specifikace oblečení. A tak jsem si outfit vybírala podle toho, aby slušel mně a abych byla trochu sladěná se svým partnerem. Zatímco jeho volba oblečení byla bezproblémová, u mě to tak nebylo. Naštvala jsem nejenom nevěstu, ale ještě jsem se před všemi výrazně ztrapnila.

Nevěděla jsem, jak to na svatbě chodí

Byla to moje první svatba „se vším všudy“. Jinak jsem se vždy účastnila jenom spíše takových neformálních oddání na úřadech, kde se oblečení nijak neřešilo. Teď to ale byla mnohem honosnější událost a já uznávám, že jsem se mohla lépe připravit. Tedy mohla jsem si zjistit, jak to na takových svatbách chodí, co je správné a co je takzvaný módní přešlap.

Zdroj obrázku: Freepik

Krásné bílé šaty

Byla jsem ráda za to, že jsme byli s partnerem pozváni. A tak jsem už několik týdnů před svatbou hledala oblečení, jaké bych si koupila. Nakonec jsem našla nádherné šaty za skvělé peníze, které měly světlou, ne úplně bílou, ale spíše krémovou barvu. Vůbec mě nenapadlo, že by to měl být nějaký problém. Šaty mi dokonale sedly a já se těšila na den, kdy si je konečně budu moct vzít.

Rychle zase zpět

Jakmile jsem dorazila, ulpěly na mých šatech pohledy mnoha přítomných hostů. Místo srdečného přivítání jsem si vyslechla nepříliš potěšující větu. „V tomhle na mé svatbě nemůžeš být, jeď se domů převléct,“ sdělila mi nevěsta. Bílá barva je na svatbě výhradně vyčleněna pro nevěstu, nikdo jiný by v ní být neměl. To mě šokovalo. S partnerem jsme ihned sedli do auta a vyrazili se převléct. Naštěstí jsem doma měla i jiné šaty, ale už ne tak dokonalé, jako ty koupené bílé. Nakonec jsme obřad stihli a já se později všem omluvila za neznalost. Zda omluvu přijali upřímně, to už bohužel nikdy nezjistím.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Lucie B.