Životní styl

Spaní v ponožkách sníží pocit studených nohou

Spaní v ponožkách mnoho lidí považuje za neatraktivní. Není ale nic horšího, než když se ráno vzbudíte se studenýma nohama. Mnoho lidí trpí na studené nohy, i když mají doma vytopeno. Vyplatí se tedy na noc obléknout ponožky? Odborníci se snažili tuto otázku zodpovědět.

Proč máme tak často studené nohy?

Důvodů, proč máme studené nohy, může být mnoho. Z těch nejhorších můžeme vyjmenovat například problémy s krevním oběhem nebo krevní tlak, který je v takovém případě velmi nízký. Proto věnujte pozornost tomu, jak často a jak dlouho máte studené nohy právě vy. Jestli máte doma chladněji, vyplatí se více se obléknout, přihlédnout ale musíte také ke svému zdravotnímu stavu a tomu, co jíte.

Studené nohy mohou být příznakem anémie nebo hypotenze. Jak si studené nohy zahřát, pokud se jinak cítíte dobře? Hlídejte si tělesnou teplotu. Jestli máte chránit své nohy před zimou, musíte sledovat, jaké je venku počasí a také jakou máte teplotu doma. Oblékejte si takové ponožky, ve kterých vám nebude teplo ani zima, protože jestli se vám zpotí nohy, můžete onemocnět.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste nohy stimulovat pohybem

Jaké výhody bude mít spaní v ponožkách? Rozhodně to nepatří mezi přitažlivou věc, ale pro své zdraví toho můžete udělat alespoň tolik, abyste se cítili dobře. Mezi výhody nošení ponožek na noc je, že vám bude celou dobu teplo. Ráno se pak budete cítit odpočatí. Má to ale své nevýhody. Velmi důležité je vybrat si správné ponožky, a to nejen velikostně, ale také podle materiálu.

Ponožky na spaní si často měňte, protože jinak se nejedná o hygienický postup. Dávejte si pozor na materiál, protože ponožky musí být prodyšné, nohy se nesmí potit, nesmí být v ponožkách nepohodlí. Stimulací nohou si můžete také pomoci, stačí delší dobu nestát na místě a pohybovat se. Zkuste si zatančit například při věšení prádla nebo úklidu. Vaše nohy vám poděkují.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/sleeping-with-socks-on/, https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/23045-cold-feet, https://www.health.harvard.edu/diseases-and-conditions/causes-of-cold-feet, https://www.healthline.com/health/sleeping-with-socks-on, https://www.medicalnewstoday.com/articles/320327