Móda

Sandály na klínku jsou hitem letošního léta. Podtrhnou ženskost a jsou extra pohodlné

Sandály na klínku jsou jedním z nejmódnějších doplňků této sezóny. Ačkoliv byly dlouho považované za kýč, nostalgická vlna z 90. let jim vrací dávnou slávu. Sandálky na klínku jsou poměrně pohodlné, proto se nemusíte bát je nosit ani na delší procházky. Jsou také velmi ženské a umožňují skrýt některé nedostatky postavy.

Klasika nikdy nezklame

Absolutní klasikou jsou klínové sandály z látky, které se zavazují kolem kotníku. U tohoto modelu jsou prsty odhalené, oko přitahuje jednak vysoký klín, jednat pásky stočené kolem kotníku. Dalším modelem jsou tzv. espadrilky. U nich jsou prsty nohou zakryté, špičky může zdobit aplikace ze stejného materiálu, z jakého jsou vyrobené klínky. Zajímavou alternativou jsou také žabky zdobené střapci, korálky nebo jinými aplikacemi v boho stylu.

Doporučený článek:  Některé barvy a tóny se k zimnímu outfitu nehodí

Sandály na klínku sedí většině žen. Jsou vhodné i pro ženy se širokými chodidly nebo pro ty, které bojují s puchýři. Podrážka je o něco stabilnější, než jak tomu bývá u podpatků, takže v nich vydržíte klidně celý den. V první řadě při výběru takových bot věnujte pozornost výšce – pokud nejste zvyklá na vysoké podpatky, zvolte spíš menší klín.

Zdroj obrázku: Freepik

I na barvě záleží

Druhým aspektem, kterému musíte věnovat pozornost, je barva. Chcete-li nohy opticky prodloužit, volte tělovou barvu. Chcete-li působit módně a in, nebojte se rezavě oranžové, syté fialové nebo olivové barvy ani potisku. Ženy s mohutnými lýtky by se měly vyhýbat zavazování na kotníku, dámy nižšího vzrůstu by zase měly volit jiné barvy než černou a tmavě modrou, protože ty by je opticky ještě zmenšily.

Doporučený článek:  Čím nám prospívají ovesné vločky k hubnutí?

Klínové sandály se hodí téměř pro každou příležitost. Pokud si k nim vezmete dlouhé šaty z přírodního materiálu a slaměný klobouk, vytvoříte neodolatelný boho outfit. Vzít si můžete i džínové šortky spárované se vzdušnou blůzou pro retro hippie styl. V chladnějších dnech sáhněte po rozšířených kalhotách, které se se sandály rovněž skvěle doplňují.

Zdroj: https://creativefashionglee.com/how-to-wear-wedge-sandals/