Zdraví

Šálek hřejivého nápoje má na tělo překvapivě pozitivní vliv. Snižuje riziko obávané cukrovky

Hlavní příčinou cukrovky je především nezdravý životní styl a strava. Tato nemoc se stává problémem stále většího počtu lidí. Je to nemoc, která sice nebolí, ale přináší s sebou velká životní omezení. Lidé trpící cukrovkou musí neustále kontrolovat svůj jídelníček.

Přehlédnutelné příznaky

První příznaky cukrovky lze velmi snadno přehlédnout. To může být bohužel velmi nebezpečné, protože čím dříve nemoc diagnostikujeme, tím zmenšíme nebezpečí, kterému je naše tělo vystaveno. Je proto důležité, abyste jednali co nejrychleji. Existuje dokonce několik prostředků, které chrání před jejím vývojem.

Podle vědců lze rizika cukrovky eliminovat. Jedním z prostředků, které to dokážou, je například zelený nebo černý čaj. Vědci předpokládají, že polyfenoly, které jsou obsaženy v čaji, mohou snížit hladinu glukózy v krvi. U lidí, kteří se zúčastnili těchto studií a pili čaj nejméně čtyřikrát denně, se riziko cukrovky snížilo až o 17 procent.

Zdroj obrázku: Freepik

Prevence je lepší než léčba

Příznaky 1. a 2. typu mohou být mnohdy úplně stejné. Mezi první příznaky cukrovky se řadí únava, hlad, problémy se zrakovou ostrostí, časté močení a větší žízeň. Některé příznaky se podle typu cukrovky však výrazně liší. Například u cukrovky 2. typu jsou charakteristické opakující se kvasinkové infekce nebo necitlivost v nohou.

Mezi nejznámější důvody vzniku diabetu patří nezdravý životní styl. S ním se pojí nedostatek pohybu, nesprávná a nevyvážená strava a také nedostatek spánku. Všechny tyto faktory vedou k rozvoji nadváhy nebo nadměrné akumulaci tukové tkáně a to přímo narušuje produkci inzulínu. Proto je důležité, abyste se starali o správné množství tělesného tuku. Jeho nadbytek vede k rychlému rozvoji mnoha nemocí.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/diabetes/the-best-teas-for-people-with-diabetes/