Rady a tipy, Zdraví

S domácími léky bude léčba herpesu mnohem rychlejší. Nezklame med, cibule ani zubní pasta

Herpes je vysoce infekční a nepříjemné onemocnění, které ztěžuje každodenní fungování. Trvání jeho léčby můžete výrazně zkrátit, pokud si ho všimnete včas. Zasáhnete-li již při prvních příznacích, můžete se vyhnout mnoha komplikacím.

Čajovníkový olej a med

Čajovníkový olej má protizánětlivé vlastnosti. Med je zase obzvláště účinný při léčbě podrážděné pokožky a sliznic. Oba produkty mají antivirové a antiseptické účinky. Jejich kombinace zvýší sílu léčivého účinku. Směs se na ránu dobře přichytí a ošetření těmito prostředky tak bude delší a efektivnější.

Pro léčebnou směs z těchto dvou ingrediencí budete potřebovat jen trochu medu a 1–2 kapky čajového oleje. Nejlepší je na čajovou lžičku nanést malé množství medu a kápnout do něj 1–2 kapky čajovníkového oleje. Jemně prstem zamíchejte a naneste směs na herpes. Léčbu opakujte, dokud se herpes nezahojí. Nezapomeňte si před a po nanášení směsi dobře umýt ruce.

Zdroj obrázku: Freepik

Obyčejná zubní pasta

Největší výhodou tohoto produktu je, že ho máme skoro vždy po ruce. Zubní pasta s obsahem fluoridu je k léčbě oparu jako stvořená. Fluorid inhibuje působení viru a zubní pasta vysuší tvořící se ránu. Bohužel má použití zubní pasty i malou nevýhodu. Dokáže kromě vysušení herpetu vysušit i rty, proto ji někteří lidé nedoporučují. Zubní pasta by neměla být používána k léčbě herpetu u dětí.

Teoreticky můžete na herpes, který se formuje, aplikovat kousek cibule nebo stroužek česneku nakrájený na polovinu, ale je to dost nepříjemné – česnek i cibule navíc dráždí už tak bolestivé místo, kde se tvoří herpes. Je lepší kombinovat několik kapek cibulového sirupu s trochou čerstvě nastrouhaného česneku a kapkou černého kmínového oleje, který má kromě antivirových vlastností také protizánětlivé účinky.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/sexually-transmitted-diseases/home-remedies-for-herpes