Zdraví, Životní styl

Přehnaná hygiena škodí. Každý den stačí mýt jen tři místa na těle

Jedno přísloví říká, že časté mytí zkracuje život. Odborníci potvrzují, že na něm je zrnko pravdy. Doporučují jen tři místa na našem těle, která by se měla mýt každý den. Ušetříte tím nejen své zdraví, ale možná i pár korun na účtech.

Nedoporučené denní lázně

Doktorka Chutková, vedoucí oddělení dermatologie na Yale School of Medicine, promluvila o každodenním koupání a odrazuje lidi od této činnosti. Podle lékařky by naše tělo mělo být v kontaktu s nečistotami a mikroby, protože díky tomu získáváme odolnost vůči mnoha patogenním bakteriím a posiluje se bariéra, kterou naše tělo produkuje.

Doporučený článek:  Kopřivová šťáva podpoří trávení a udrží pokožku i vlasy zdravé

Denní koupel odstraňuje přirozenou ochrannou vrstvu těla a vysušuje pokožku, kvůli čemuž je následně náchylnější k poškození. To je důvod, proč po koupání dochází ke svědění, nepříjemným vyrážkám a suché pokožce. Další lékaři doporučují, abychom se nekoupali každý den, ale abychom ani nezanedbávali hygienu. Říkají, že je důležité se zaměřit pouze na tři místa na těle.

Zdroj obrázku: Freepik

Tři důležitá místa

Existují oblasti na těle, které bychom měli mýt každý den. Jedná se o nohy, podpaží a intimní oblasti. Právě tato tři místa jsou nejvíce náchylná k vývoji hub a bakterií, proto bychom je měli mýt každý den. Zbývající části těla i po intenzivním tréninku stačí opláchnout vodou. V dnešní době jsou lidé posedlí nadměrnou hygienou a ta je pro naše tělo škodlivá.

Doporučený článek:  Udržte cholesterol na uzdě pomocí zdravých drinků. Čerstvě vymačkané šťávy tělu maximálně prospějí

Používáme příliš mnoho chemických přípravků, jako jsou mýdla, šampony, sprchový gel, zatímco k udržení hygieny stačí jen obyčejná voda. Dermatologové poukazují na to, že lidé příliš drhnou své tělo. Pokud jste se neváleli v bahně nebo si neušpinili ruce mastnotou, není důvod, abyste si silou drhli tělo. Obyčejné osprchování vodou stačí k tomu, abychom smyli denní prach a pot, které se usazují na pokožce.

Zdroj: https://957bigfm.iheart.com/featured/hannah/content/2020-06-24-these-are-the-only-three-body-parts-you-need-to-wash-every-day/