Rady a tipy

Plíseň a vlhkost ve skříni eliminuje ocet, hřebíček nebo teplé mléko

Zavěšení osvěžovače ničemu nepomůže, všechny metody, které znáte, selhávají a nemáte tušení, jak se účinně zbavit nepříjemného zápachu potu, plísní nebo vlhkosti vycházejících z šatníku? Věřte starým patentům testovaným našimi babičkami. Sáhněte po drceném hřebíčku, teplém mléce, octu, lihovině a citronové šťávě a nepříjemný problém zmizí mrknutím oka. Podívejte se, jak přesně používat domácí metody.

Vyhledání příčiny problému

Prvním krokem k úspěchu je důkladné vyčištění šatníku. Musíte z něj vytáhnout veškeré oblečení a pak opatrně vytřít vnitřek směsí na bázi octa. Na litr vody budete potřebovat dvě lžíce octa. Po vyčištění pečlivě osušte nábytek a větrejte jej po dobu nejméně jedné hodiny. Pro lepší výsledky otevřete okno v místnosti. Když skříň vyschne, postříkejte její vnitřní prostory osvěžovačem vzduchu nebo levandulovým olejem.

Vůni plísně odstraní hřebíček

Když se situace trochu zkomplikuje a z vašeho šatníku se line ne příliš příjemná vůně plísně, nestačí jen otřít vnitřek směsí vody a octa. Po důkladném vyprání oblečení vložte do vnitřku skříně několik nádob s drceným hřebíčkem. Měl by neutralizovat všechny nežádoucí pachy. Podobným způsobem můžete také použít jedlou sodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zápach plísně vyřeší teplé mléko

Pokud se vůně plísní nevzdá navzdory použití hřebíčku nebo sody, sáhněte po osvědčené babiččině cestě a vložte do skříně skleněnou misku s horkým mlékem. Zavřete dveře skříně a počkejte několik minut, než se mléko zchladí. Pro dosažení nejlepších výsledků opakujte ošetření několikrát po sobě.

Jak vyrobit domácí vonné sáčky?

Jediné, co musíte udělat, je dát okvětní lístky květin do lněných sáčků, například růže nebo sušené bylinky, nebo případně slupky sušených citrusových plodů. Je také skvělý nápad využít vlastnosti levandule. Díky tomu si užijete nejen krásnou vůni, ale zároveň vyděsíte moly. Také často sáhněte po vonných mýdlech a uložte je mezi oblečení.

Zdroj: https://www.lifeuncluttered.com/15-secrets-to-keeping-your-custom-closets-smelling-fresh