Domov, Rady a tipy

Pavouky pomůže z domova vyhnat pořádek a některé vůně

Pavouci nejsou právě spolubydlícími, které bychom chtěli mít doma. Zbavit se jich může být skutečným oříškem, protože se často skrývají v koutech, u stropu nebo na místech, která neuklízíme příliš často. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak se jich můžete nejen zbavit, ale také jim zabránit, aby se dostali do vašeho domova.

Odkud se pavouci berou?

Pavouci se většinou objevují na místech, která neuklízíme pravidelně, jako jsou stropy nebo prostor pod postelí. Nemusí se u vás ale objevit jen kvůli špíně a nepořádku. Ve skutečnosti je přitahuje do našich domovů i něco jiného. Jde o potraviny, které doma skladujeme, například v kartonových krabicích. Pavouci se totiž živí hlavně hmyzem, který láká ovoce a zelenina.

Zdroj obrázku: Freepik

Efektivní způsoby boje s nevítanými tvory

Jakmile doma objevíte pavouky, máte hned několik možností, jak s nimi zatočit. Použít samozřejmě můžete domácí prostředky, které nevyžadují žádné speciální nákupy ani velké investice. V první řadě musíte doma udržovat pořádek a správně skladovat ovoce a zeleninu. Jakmile budete mít doma prošlé ovoce, začnou se objevovat ovocné mušky nebo mravenci, kteří tvoří hlavní potravu pavouků. Zvýší se proto i počet tohoto hmyzu ve vaší domácnosti.

Výrazné vůně jsou pro pavouky problém

Pavouci, komáři i další hmyz nesnáší výrazné vůně, které jsou pro lidi obvykle velmi příjemné. Zvolit můžete levanduli nebo mátu, a to ve formě živé rostliny nebo esenciálního oleje. Olej smíchejte s vodou v poměru 1 : 2, nalijte do lahve s rozprašovačem a aplikujte na místa, kde pavouky potkáváte nejvíce.

Velmi obtěžující je pro ně také vůně citronu, žaludů a kaštanů. V případě citronu stačí, když jednou týdně potřete citronem rámy oken nebo vyrobíte roztok z citronové šťávy s vodou v poměru 1 : 2 a roztok nastříkáte kolem oken a balkonů. Z žaludů a kaštanů si jednoduše udělejte dekoraci na stůl nebo na okna a odradíte pavouky od svého obydlí. Prevencí bude samozřejmě také instalace moskytiéry na okna.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-get-rid-of-spiders/