Domov

Past z jablečného octa naláká a zahubí ovocné mušky

Pokud vejdete do kuchyně a uvidíte mísu s ovocem plnou mušek, měli byste okamžitě jednat. Tento obtížný hmyz se dokáže velmi rychle rozmnožovat a napadá veškeré ovoce, zeleninu nebo potraviny, které nejsou zakryté nebo uložené v lednici. Připravte si jednoduchou past, která zabrání jejich množení a znehodnocování potravin.

Nenápadné, ale nebezpečné

Ačkoli se tento hmyz zdá být malý a nenápadný, může být škodlivý pro lidské zdraví. Potrava, kterou se živí, zůstává kontaminovaná. Přenášejí bakterie, viry a další mikroby, které mohou výrazně ovlivnit naše zdraví. Pokud je potrava, na které mouchy hodovaly, značně poškozená nebo víte, že na ní strávily dlouhou dobu, už ji nejezte. Nestojí to za riziko nákazy bakteriálním nebo virovým onemocněním.

Nic nepřiláká tyto mouchy tolik jako shnilé ovoce. Vydává zápach etanolu a etylacetátu, které vznikají při kvašení potravin. Hmyz je touto sladkou a mírně kyselou vůní silně přitahován a následně začne na postižených kusech hodovat. Živí se kvasinkami, které vznikají při tomto procesu. Pokud se tedy chcete zbavit ovocných mušek, musíte důkladně umýt všechny povrchy. Pakliže jste tak již učinili a mouchy se stále zdržují ve vašem domě, zkontrolujte, zda vám někde nezůstal kousek jídla.

Zdroj obrázku: Freepik

Rychlá past na mouchy

Existuje mnoho domácích prostředků, jak se zbavit ovocných mušek. Poradíme vám jeden z nich, který je velmi účinný. Jedná se o nesmrtelnou kombinaci jablečného octa s prostředkem na mytí nádobí. Kombinace těchto látek vytváří spolehlivou past. Jablečný ocet má vlastnosti, které přilákají vetřelce, a tekutina na mytí nádobí způsobí ochromení ovocných mušek.

Příprava směsi je velmi snadná. Nalijte asi půl šálku jablečného octa do sklenice bez víčka a přidejte několik kapek prostředku na mytí nádobí. Celou směs velmi jemně promíchejte, aby se na povrchu netvořila sraženina. Hotovou směs rozlijte do několika menších nádob po kuchyni a počkejte do rána. Ráno celý obsah misky vylijte a časem se otravných ovocných mušek zbavíte úplně.

Zdroj: https://www.thespruce.com/get-rid-of-fruit-flies-1388144