Vztahy

Odborníci stanovili nejlepší věk pro vstup do manželství

Ke šťastnému, naplněnému a dlouhotrvajícímu manželství přispívá mnoho faktorů. Práce na vztahu není jednoduchá a mnoho lidí se potýká v manželství s většími nebo menšími problémy. Podle odborníků do dlouhého seznamu faktorů můžeme přidat také věk, ve kterém si manželé řekli své ano. Američtí vědci přišli s teorií, která předpokládá správný a špatný věk pro uzavření manželství.

Statistiky ukázaly, že manželství se rozpadají stále více. Obyvatelé měst se přitom rozvádějí mnohem častěji než obyvatelé vesnic. Žádost o rozvod většinou podávají ženy a mezi nejčastější důvody pro ukončení vztahu patří podvádění, nadměrná konzumace alkoholu, nedorozumění v domácím rozpočtu nebo nesoulad osobností.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy byste se měli připoutat ke své polovičce?

V první řadě se podíváme, jaký věk je podle vědců pro vstup do manželství nejlepší. Odborníci z univerzity v Utahu přišli s teorií, že ideální věk pro uzavření manželství je 28–32 let. V tomto věku již znáte sami sebe a pravděpodobně i člověka, kterého si berete. Práci a kariéru máte nejspíš poměrně pevné, rozpočet pevně stanovený a jste rozhodnutí o svých prioritách a své budoucnosti.

Příliš mladí a příliš staří na svatbu

Statistiky a výzkumy ukázaly, že pro ženy i muže existuje nevhodný věk pro vstup do manželství. Vědci říkají, že pokud se vdáte nebo oženíte před 26. rokem nebo po 45. roce svého života, vaše manželství spíše nevydrží. Důvody pro tento závěr jsou poměrně jednoduché a logické, ale mnoho lidí s nimi pochopitelně nebude souhlasit.

Před 26. rokem je většina lidí na vysoké škole nebo právě vstoupila do světa dospělých, stěhuje se od rodičů a učí se, jak se starat o sebe a své finance. Jde o věk plný změn a zkoušek. Z tohoto důvodu je riskantní přidat další rizikový faktor, kterým se může stát manželství. Věk nad 45 let je rizikový z jiného důvodu. V tomto věku máte již něco za sebou a máte své zvyky, návyky, požadavky a očekávání. Bohužel většina lidí se nedokáže změnit, což může vést k problémům.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3390929/, https://www.census.gov/library/stories/2021/04/love-and-loss-among-older-adults.html, https://ifstudies.org/blog/want-to-avoid-divorce-wait-to-get-married-but-not-too-long/, https://www.census.gov/library/stories/2021/04/love-and-loss-among-older-adults.html