Móda

Od partnera jsem dostala krásný, prý hodně drahý šperk. Návštěva zlatnictví a jeho ocenění mi otevřelo oči

Ne každý dárek potěší. Když žena dostane od svého partnera šperk, má pochopitelně radost. Zvlášť, když o tomto dárku slyší, jak je výjimečný. Návštěva zlatnictví a ocenění daného šperku však může ukázat krutou realitu.

Chtěla jsem být krásná a chtěla jsem se líbit. Tak, jako celá řada jiných žen. Proto, abych byla dokonalá, jsem dělala maximum. A to nejenom když šlo o šaty, ale i o účes, líčení a samozřejmě šperky. Ty jsem si nejenom vybírala sama, ale čas od času mi něco koupil i můj manžel. Ten poslední šperk v podobě krásného prstenu mě uchvátil, především svou krásou. A jelikož máme společnou kasu a já viděla, kolik z účtu najednou zmizelo, tušila jsem přibližnou cenu, kterou mi potvrdil i můj muž.

Doporučený článek:  Chcete-li si nabarvit vlasy, nemusíte hned sahat po chemikáliích

Jen pro výjimečné příležitosti

Prsten byl opravdu nádherný. Dle slov mého muže vybíral unikátní designový kousek z bílého zlata, který byl zdobený mnoha zářivými brilianty. Vzhledem k výjimečnosti šperku a také vzhledem k jeho ceně jsem prsten nosila skutečně jenom na výjimečné příležitosti. Zkrátka a jednoduše jsem se o něj bála a nechtěla jsem, aby mi zevšedněl.

Kov začal šednout

Na začátku prsten vypadal skvěle a dokonale se lesknul. Po nějakém čase ale přestal ztrácet svůj lesk a svou krásu. Vím, že i ušlechtilé kovy mohou postupně ztrácet na svém lesku a je třeba je nechat čas od času vyčistit. A tak jsem s prstenem vyrazila do zlatnictví. Zde jsem požádala o jeho vyčištění s tím, že jde o opravdu drahý šperk, z bílého zlata, se vsazenými brilianty. Už při prvním pohledu zlatníka na prstýnek a potom na mě jsem však začala tušit, že tu něco není v pořádku.

Doporučený článek:  Štíhlý pas jde vykouzlit během chvíle jednoduchými triky. Stačí správný střih a doplňky

Žádné zlato, ani brilianty

Potom už to bylo celkem rychlé. Zlatník si vzal prsten na chvíli dozadu a přišel se zprávou, kterou jsem očekávala, ale doufala jsem, že se ji nedozvím. Prstýnek z žádného bílého zlata nebyl, ale byl zhotoven ze stříbra. A brilianty také posázený nebyl, místo nich zde byly vsazeny zirkony. V tu chvíli jsem se rozplakala.

Za co utratil ty peníze?

Když jsem přišla domů, uhodila jsem na manžela. Ten nejprve začal vymýšlet, že zlatník musel prsteny prohodit a vrátil mi jiný, než jsem mu nesla. Po chvíli ale přiznal, že opravdu koupil kombinaci stříbra a zirkonů, za zlomek sumy, kterou vybral z účtu. Za co peníze utratil mi, ale nikdy nepřiznal.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek