Móda, Rady a tipy

Nové boty mohou být peklo. Pro chůzi bez bolesti se vyplatí vyzkoušet několik triků

Nové boty mohou způsobit nejen odřeniny, ale také puchýře, které nejenže nebudou vypadat hezky, ale zároveň budou pekelně bolet. Právě nové boty jsou ještě pevné, nevyšlapané a možná budete mít problémy v nich chodit delší dobu. Vyplatí se tak vědět, co dělat v případě, že se boty odírají. Zvlášť v těchto dnech ženy vytahují kozačky nebo kotníkové boty, které mohou bolesti způsobit.

Dbejte na správné ponožky

Není přitom snadné najít boty, které by se vám líbily a které by zároveň spolehlivě chránily nohy před mrazem nebo chladným počasím. Co dělat, vysvětlují podiatři ve svých ordinacích. Jestliže si chcete užívat podzimní procházky, je nutné věnovat pozornost některým důležitým detailům.

Doporučený článek:  Při jednání s manipulátorem je hlavní zachovat klid

Základem je vybírat obuv tak, aby vám skutečně seděla. Zapomeňte na nákupy na internetu. Pozornost je potřeba věnovat také ponožkám, které by měly být z kvalitních materiálů, abyste se v nich nepotili. Nejlepší jsou ponožky z vlny nebo jiných vláken. Zabráníte tak puchýřům a oděrkám. Nové boty pak noste maximálně půl hodiny denně, jinak vás nohy mohou skutečně bolet.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak boty vychodit doma?

I když nové boty mohou působit pohodlně, opak bývá pravdou. Je proto potřeba dbát na vychození bot, abyste s nimi pak mohli chodit pravidelně ven. Můžete k tomu využít domácí způsoby, které skutečně fungují. Už naše babičky totiž věděly, jak si boty vyšlapat, aby je v nich pak nebolely nohy. Vyplatí se nosit nejen kvalitní ponožky, ale měly by být také silnější.

Doporučený článek:  Velké poprsí už nebude překážkou. Díky jednoduchému triku se nemusíte bát ani odvážných střihů

Boty nás většinou dřou na patě, proto je nutné mít toto místo raději ošetřené předem. Další metodou je vložit do obuvi sáčky, které naplníte vodou, a na noc je vložit do mrazáku. Voda totiž po zamrznutí zvětšuje svůj objem a boty tak budou rozšířené. Potom už stačí jen v nich chodit doma a budete mít vystaráno.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/shoes-too-tight