Zajímavosti

Nepříjemná situace v královéhradeckém bazénu. „Takhle s dětmi nemluvte,“ vyslechla si instruktorka plavání od muže ve sprchách

Ne vždy můžeme ovlivnit, jak se někdo chová k našim dětem. V dobré víře je přihlásíme třeba na kurz plavání do královéhradeckého bazénu a svěříme je do rukou instruktorů. Doufáme, že je nejenom naučí plavat, ale že se k našim dětem budou chovat slušně. Ne vždy se ale mohou instruktoři chovat k našim dětem tak, jak očekáváme.

Incident v královéhradeckém bazénu

Na rozdíl od řady jiných bazénů, kde jsou jasně oddělené hodiny pro plavecké školy a hodiny pro veřejnost, je královéhradecký bazén otevřen pro všechny. Veřejnost má přístup do bazénu i v době, kdy zde ve vyčleněných drahách probíhají plavecké kurzy. A tak se samozřejmě potkává s dětmi i jejich instruktory na bazénu samotném, v šatnách, ale i ve sprchách.

Jakýkoliv návštěvník tak má možnost slyšet i vidět chování instruktorů k dětem. Nic proti určité ráznosti, je jasné že děti někdy neposlouchají tak, jak si instruktor představuje. Ale vše má své meze. Na to, jak instruktor jedná s dětmi, by si měl dávat instruktor velký pozor. Zvláště, když ho může slyšet i kdokoliv jiný. Jedna situace v královéhradeckém bazénu nastala právě dnes. Naší redakci to sdělil svědek celého incidentu.

Zdroj obrázku: Freepik

Neznámý muž se dětí zastal

V pátek, kolem polední hodiny se ve sprchách odehrál incident, kdy instruktorka plavání, kulantně řečeno „nevybíravě“ umravňovala své svěřence. Děti, malé chlapce, kteří se ve sprchách sprch řadili pro vstup do bazénu. Jednání instruktorky nenechalo klidným muže, který se do celé věci vložil.

Neváhal a ihned se zastal dětí. Instruktorka plavání si od něho vyslechla, že takto by s dětmi rozhodně mluvit neměla. Přidal dokonce i pravdivou radu o tom, že podobné chování instruktorů může dětem plavání jenom zprotivit. A měl pravdu. Děti, místo toho, aby se na lekce plavání těšily, budou na dané hodiny chodit jen z donucení.

Jsou to děti

Chápeme, že umravnit skupinu dětí není vždy jednoduché, když instruktor nemá úplně vybudovanou autoritu. Měl by si však uvědomit, že lekce plavání mají děti především bavit, tato aktivita má pro ně být zábavou. Nelze svou neschopnost vybudovat si autoritu kompenzovat hanlivými výrazy a nadměrnou tvrdostí.

Nezbývá než doufat, že si daná instruktorka vzala z incidentu v plaveckém bazénu ponaučení a bude se ke svým svěřencům chovat lépe. Příště už to nemusí být neznámý muž, který se dětí zastane, ale může narazit i na rodiče některého z chlapců, který se rozhodně řešit chování instruktorky radikálněji.

Zdroj: Autorský text, svědectví Davida H