Móda, Zajímavosti, Zdraví

Některé ženy se toho nebojí a chození naostro si užívají. Kalhotky ale mají svá pozitiva

V dnešním světě už se na módu moc nehledí. Každý si nosí, co uzná za vhodné, pokud má zakryté intimní partie. Najdou se ale odvážlivci, kteří netuší, co je za hranou normálního oblečení. Určitě najdete kolem sebe lidi, kteří chodí nahoře nebo dole „bez“. Jedná se o absenci spodního prádla. Hlavně ženy většinou zapomenou kalhotky nebo podprsenku. Jaký vliv to má na zdraví?

Proč ženy chodí bez kalhotek?

Co se týče lidského zdraví, chůze bez spodního prádla má výhody i nevýhody Mezi pozitiva patří to, že je nižší riziko zánětu, vyhnete se plísním i bakteriím. Těm se daří hlavně ve vlhkém a teplém prostředí, které vytváří právě nošení kalhotek. Mezi výhody tak patří i snížení nepříjemných pachů, nebudou se dělat oděrky a kůže se bude lépe okysličovat.

Co se týče negativních věcí, také se jich pár najde. Víte ale, že i pánové občas chodí naostro a nepoužívají spodní prádlo? I pro ně to má mnoho výhod. Intimní partie nejsou ve vlhku a teple, což podpoří pohyblivost spermií. Pozitivní vliv na plodnost ocení hlavně ženy. Kvalita spermií se bude zvyšovat, nehrozí ani žádné infekce.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezáleží na pohlaví, nevýhody se najdou všude

Většina z nás spodní prádlo nenosí v noci, když spí. Intimní partie by se měly provětrat a během spánku je na to ideální čas. Důležité je ale chodit spát do čistého a povlečení pravidelně měnit. Zlepšíte si kvalitu spánku a intimní oblast bude bez infekcí, zánětů a svěží. Bez ohledu na to, jestli jste muž, nebo žena, ale možná objevíte i nevýhody nenošení spodního prádla.

Ženy velmi často nosí sukně nebo šaty. V létě je to ideální kousek oblečení, který ale může dopomoci intimní oblasti ke tvorbě oděrek nebo jiných ranek, protože není chráněná. Záleží pouze na vás, jak se rozhodnete. Co se týče nošení kalhot nebo džín a absence spodního prádla, pro mnoho z nás to bude nepříjemné.

Zdroj: https://www.wellandgood.com/not-wearing-underwear-health-effects/