Zdraví, Životní styl

S hygienou to není nutné přehánět. Častěji potřebují mýt pouze některé části těla

Hodně z nás si nedokáže představit den bez sprchování. Každodenní mytí je základem osobní hygieny. Ukazuje se však, že mnoho lidí to s osobní hygienou přehání. Možná to zní zvláštně, ale i přehnané mytí může škodit našemu organismu. Důležité je zaměřit se na tři části těla.

Škodlivé mytí

Každodenní důkladné drhnutí houbou nebo mýdlem není nutné. Tímto způsobem škodíme epidermu, který je přirozenou ochrannou bariérou naší pokožky. Kosmetika by také měla být vybírána se zdravým rozumem. Náš imunitní systém potřebuje určitou stimulaci prostřednictvím běžných mikroorganismů, nečistot a dalších faktorů prostředí, aby dokázal vytvořit ochranné protilátky.

Časté sprchy snižují obranyschopnost imunitního systému a jeho správné fungování. Samozřejmě řeč není o pravidelném mytí rukou. Na těch se usazuje nejvíce bakterií a je třeba si je mýt často. Zvlášť v choulostivých situacích jako po návštěvě z obchodu, příchodu ze zahrady nebo před jídlem.

Zdroj obrázku: Freepik

Tři důležité části těla

Na našem těle však existují tři důležitá místa, která bychom měli mýt každý den. Řeč je o intimních oblastech, podpaží a nohách. Tyto části našeho těla vyžadují každodenní mytí a poctivou péči, protože jsou nejvíce vystaveny rozvoji hub a patogenních mikroorganismů. Péči o tato místa potvrzují také lékaři a odborníci.

Hygiena je mimořádně důležitá. Udržuje naše zdraví a duševní pohodu v kondici. Proto se většina z nás koupe každý den. Někdy to ale přeháníme a myjeme se příliš často nebo myjeme části těla, které nejsou potřeba. To může zničit prospěšné bakterie, které umožňují lidskému mikrobiomu rozlišit dobré, prospěšné mikroby od špatných, které zdraví ublíží.

Zdroj: https://www.webmd.com/a-to-z-guides/ss/slideshow-shower-bath-mistakes, https://www.health.harvard.edu/blog/showering-daily-is-it-necessary-2019062617193, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK279364/, https://www.healthdigest.com/267665/the-only-3-body-parts-you-need-to-wash-every-day-according-to-science/, https://www.medicalnewstoday.com/articles/personal-hygiene