Rady a tipy

Na záda se často zapomíná, péči ale potřebují také. Domácí peeling pokožku pročistí a zklidní

Jestli máte na zádech skvrny nebo máte odloupnutou kůži, je čas na očistu. Záda jsou trochu náročnější na mytí, protože si na ně často sami nedosáhneme a musíme poprosit buď druhou osobu, nebo si pořídit pomůcky, které nám čištění zad usnadní.

Vyrobit si můžete peeling, který vám záda ošetří

Můžete si vyrobit domácí peeling, který vám pomůže s odumřelými buňkami na pokožce. Stačí smíchat dvě lžíce mleté skořice, hnědého cukru a olivového oleje. Je lepší hnědý cukr, protože má silnější krystalky než bílý, takže bude mnohem účinnější. Záda si namočte, vetřete do nich připravený peeling a masírujte. Jestli nemáte jak, pořiďte si speciální kartáče, které budou dostatečně dlouhé.

Poprosit můžete také další osobu, pokud nebydlíte doma sami. Po dvou minutách působení můžete peeling opláchnout. Jestli jste ale náchylní na tvorbu akné, používejte antibakteriální gel nebo zinkovou mast. Nejdříve kúru praktikujte každý den a až poté můžete skončit a peeling provádět pouze jednou za týden.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete vyzkoušet mnoho druhů peelingu

Čistá záda jsou velmi důležitá. Proto je vhodné se jim věnovat, protože jak víme, záda jsou těžko dostupné místo, na které se velmi často zapomíná. Proto je důležité jim věnovat důkladnou péči. Velmi často si záda spálíme od sluníčka a těžko si je poté namažeme zklidňujícím krémem.

Kromě peelingu, který jsme vám ukázali, můžete vyzkoušet také jiné domácí suroviny, které najdete v domácnosti. Vhodná je například čerstvá mletá káva, kterou také můžete smíchat s olivovým olejem. Peeling nechte působit jen několik minut a poté opláchněte. Záda nezapomeňte po sprchování ošetřit krémem, který je hydratuje. Záda tak budou v nejlepší kondici, nebudou se odlupovat a budou chráněná před sluncem. Můžete se také poradit se svým lékařem, jak nejlépe při mytí zad postupovat.

Zdroj: https://www.gq.com/story/exfoliate-dead-skin-cells-off-your-body