Zdraví

Křen podpoří léčbu nachlazení a zrychlí metabolismus

Křen patří mezi zeleninu, která je velmi chutná a na našich stolech se objevuje většinou ve velikonočním období. Můžete si ho dát společně s klobásou, ale také ho smíchat s jinými surovinami. Navíc je to surovina, kterou můžete využít také při péči o své zdraví. Obsahuje spoustu látek, které tělu dodají mnoho minerálů a vitaminů. Má protizánětlivé vlastnosti a jeho sílu poznáte už po několika dnech.

Proč se vyplatí jíst křen?

Děti jeho chuť asi neocení, ale není se čemu divit. Jeho chuť je štiplavá, nemůže se jednat o jemnou chuť. Křen se používá většinou jako koření a také ho můžete využít jako lék na různé neduhy. Snadno si poradí s různými nemocemi, ale také můžete ocenit jeho další hodnoty, které má. Navíc je to zelenina, která je nutričně vyvážená, a můžete si ji dovolit jíst také v případě, že držíte dietu.

V lidovém léčitelství se křen velmi dlouho používal. Můžete využít nejen kořen, ale i listy. Obsahuje spoustu antioxidantů, ale také má antivirové vlastnosti. Jeho nutriční hodnoty jsou skvělé, kromě toho obsahuje také vitamin C nebo foláty. Jeho síla spočívá také v obsahu antioxidantů. Můžete se s jeho pomocí zbavit problémů s dýchacími cestami nebo trávicího ústrojí.

Zdroj obrázku: Freepik

Křen podpoří imunitu i metabolismus

Křenem si můžete vyléčit například nachlazení, ale můžete se zbavit také kašle nebo bronchitidy. Křen podpoří vykašlávání, budete se moct zhluboka nadechnout a rychleji se uzdravíte. Kromě toho podpoříte také svůj metabolismus. Bude rychleji pracovat a to znamená, že se vám rychleji podaří zhubnout.

Navíc podpoří trávení, což se bude hodit především po svátečních hodech a oslavách. Tyto dny bývají pro žaludek velmi náročné. Díky křenu se zbavíte nepříjemného pocitu v břiše. Nezapomínejte si křen pravidelně dopřávat, protože tím uděláte hodně pro své tělo a uvidíte, že za několik týdnů budete překvapení, jak moc funguje.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-horseradish, https://www.britannica.com/plant/horseradish, https://www.healthline.com/nutrition/horseradish, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26411988/, https://www.verywellhealth.com/horseradish-benefits-4585217