Životní styl

Klára: Dobírka určitě není bezpečný způsob platby. V objednaném a placeném balíku nebylo nic, naletěla jsem

I já jsem podlehla mýtu, že objednávka na dobírku je bezpečná a že se nemůže nic stát. Když si ale člověk celou situací projde od začátku do konce, rázem zjistí, že o nějaké bezpečnosti nemůže být řeč. Je to stejně rizikové jako platba předem.

Nedávno jsem se rozhodla vyzkoušet nákup přes internet na e-shopu, který jsem úplně neznala. Obvykle nakupuji jen tam, kde mám už dobré zkušenosti, ale tentokrát jsem našla online nabídku, která byla příliš lákavá na to, abych jí odolala. Jednoduše řečeno, to zboží nikde jinde nebylo a já jsem ho moc potřebovala. Protože jsem slyšela o různých podvodech při online nákupech, rozhodla jsem se pro dobírku, protože jsem si myslela, že je to bezpečnější. Někde jsem o tom dokonce i četla, že je to lepší než posílat peníze předem nebo někde vypisovat číslo platební karty.

Doporučený článek:  Muži čelí každý den novým výzvám. Ideál maskulinity je nenechá nikdy vydechnout

Když mi balík konečně přišel, byla jsem plná očekávání. Nebyla jsem doma, takže jsem ho měla uložený na poště. Když jsem se tam vydala, zkoušela jsem paní za přepážkou přemluvit, zda bych nejprve nemohla do balíku nahlédnout a až potom ho zaplatit – když bude vše v pořádku. To mi bylo rázně zamítnuto, takže jsem vyskládala na pult peníze a dostala balík. Ale když jsem balík otevřela, nemohla jsem uvěřit svým očím. Místo objednaného zboží tam byly jen zmuchlané noviny. Balík byl úplně prázdný. V tu chvíli mi došlo, že jsem se stala obětí podvodu.

Doporučený článek:  Epsomská sůl přinese zaslouženou relaxaci. Koupel působí blahodárně na mysl i celé tělo

Byla jsem na sebe naštvaná, že jsem tomu tak naivně naletěla. Myslela jsem, že dobírkou se mohu chránit, ale realita byla jiná. Neměla jsem možnost balík otevřít a zkontrolovat obsah, dokud jsem nezaplatila. A jakmile peníze zmizely z rukou, zjistila jsem, že jsem byla podvedena. Takže jsem jak bez peněz, tak bez zboží. Chvíli jsem ještě pátrala na internetu a zjistila jsem, že daný obchod neměl moc lichotivé recenze a že vše směřovalo k tomu, že jsem naletěla podvodníkovi.

Doporučený článek:  Tvář prozradí, čeho má tělo nadbytek. Neskryje mlsání sladkostí ani popíjení alkoholu

Sice to bylo jenom pár stovek, ale řekla jsem si, že to tak nenechám. Když už jsem tak hloupá, tak alespoň pomůžu ostatním. Ačkoli šlo o menší sumu, byla jsem to nahlásit na policii. Že bych se někdy domohla svých peněz zpět, tomu moc nevěřím. Ale minimálně tím podvodníkovi zkomplikuji život. A třeba nás naštvaných bude víc a nakonec ho to pošle až do vězení.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek