Domov, Rady a tipy

Jednoduchý trik prozradí, jestli v domácnosti vypadl proud. Stačí k němu mince a voda

Když odjíždíme na dovolenou, většinou myslíme na takové věci, jako je vytažení spotřebičů ze zásuvky nebo vypnutí přívodu vody. Myslíte ale také na to, jak zajistit mrazák v případě, že se vypne elektřina, aby se maso a další potraviny nezkazily? Jestliže se chcete ujistit, jestli bylo všechno během vaší dovolené v pořádku, poradíme jednoduchý trik, díky kterému to snadno zjistíte.

Nejen květiny, ale také mrazák se musí kontrolovat

Při výpadku proudu bude trpět nejen lednice, ale také mrazák. Samozřejmě záleží na tom, na jak dlouho proud vypadne. Několik minut určitě vadit nebude, ale pokud to bude trvat několik hodin, nebo dokonce dní, potraviny v něm uložené už nebudou vhodné ke konzumaci. Jak snadno poznáte, že vypadla elektřina, a není tak vhodné jíst potraviny z mrazáku? Poradíme vám jednoduchou metodu.

Stačit vám k tomu bude mince. Jestli odjíždíte na dovolenou na déle než dva dny, rozhodně nemusíte vědět, že došlo k výpadku. Proto bude potřeba mince, abyste se ujistili, jak dlouho mohl trvat. Jak ji tedy využít? Nalijte vodu do misky, kterou pak dejte do mrazáku. Až voda zmrzne, vyndejte nádobu a položte na led minci. Před odjezdem se ujistěte, že máte mrazák zajištěný. A až se vrátíte domů, vyndejte misku a můžete začít studovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak poznáte, že jsou potraviny ještě k jídlu?

Vyndejte misku s vodou a zjistěte, jestli je možné ještě potraviny konzumovat, nebo je lepší je vyhodit. Poznáte to podle toho, na jakém místě se bude mince nacházet. Hloubka ponoření totiž značí, jestli elektřina vypadla, nebo nikoliv. Pokud je mince na dně nebo se mu hodně blíží, elektřina byla vypojená delší dobu, proto bude nutné vyhodit veškeré potraviny, které v mrazáku máte.

Jestliže minci najdete v polovině nebo navrchu ledu, nemusíte vyhazovat nic. Pevné produkty totiž vydrží zmrzlé o něco déle než kapaliny. Můžete tak být v klidu ohledně svých zásob. Můžete vyzkoušet, jestli potraviny nebo maso budou ještě vhodné ke konzumaci, ale všechno by mělo být v pořádku. Tento trik oceníte zejména v případě, že odjíždíte na dobu delší než týden.

Zdroj: https://kitchen.nine.com.au/latest/this-clever-hack-could-save-your-frozen-food-during-a-power-outage/19bbdc12-5056-49cf-a8e1-7e35db5ba642