Móda, Rady a tipy

Jednoduché ošetření nohou předejde bolesti při nošení podpatků

Dámy, které nosí boty na vysokém podpatku, mohou těžit z jejich elegance, zeštíhlují totiž kotník a prodlužují lýtko, k tomu vysoká postava vypadá noblesněji. Jehly nebo vysoký štekl ale přinášejí nositelkám nejedno trápení, především bolestivou klenbu a chodidla. Co se s tím dá udělat? Vzdát se snad oblíbených lodiček? To určitě ne, stejného názoru je též Georgia Baigrieová, která na TikToku ukázala, co dělat, aby nohy nebolely.

Vysoké podpatky jsou krásné, ale bolí

Ortopedi je zatracují, ženy je milují. Ano, boty na vysokých podpatcích jsou u dam každého věku nadmíru oblíbené, protože prodlužují nohy. Vypadají elegantně a je možné je nosit k sukni, kalhotám, kostýmkům nebo šatům. Vysoké podpatky na ženách oceňují po estetické stránce i muži, protože ženám zvýrazňují kontury zadečku a jejich postava vypadá svůdněji. Vysoké podpatky však způsobují bolest nohou nebo vedou k rozvoji halluxu, k chronické bolesti v kříži nebo k artróze kolenního kloubu. Co dělat, aby především nohy a chodidla nebolely?

Zdroj obrázku: Freepik

Bolest po noci v lodičkách

Která žena by to neznala? Stačí si obout lodičky na vysokém podpatku a už během večera se dotyčná sotva vleče, nohy a klenba bolí tak, že o elegantním kroku se vůbec nedá mluvit. Už z toho důvodu se Georgia Baigrieová z Yorku v severní Anglii rozhodla vyzkoušet některé tipy, které kolují na internetu, aby nohy po nošení lodiček na vysokém podpatku nebolely. Jak její zkoušky různých produktů dopadly? Své závěry zveřejnila na svém účtu v aplikaci TikTok.

Krém na bolest? Raději mast tatérů!

Nejprve se Georgia rozhodla vyzkoušet namazání nohou krémem proti bolesti na svaly a klouby. Po noci v podpatcích však nemohla chodit a bolesti klenby byly tak silné, že nemohla ani chodit. Dalším krémem, který se nabízel k použití, byl anestetický přípravek používaný před provedením tetování. Obsahuje účinné látky lidokain nebo prilokain, které dokonale zamezí bolestivosti. Stačí nanést krém v dostatečné vrstvě na nohy, zabalit je do potravinářské fólie, zalepit páskou kolem kotníků a nechat působit, poté se vydat v lodičkách na bezva party, nohy nebudou bolet ani trošinku.

Zdroj: https://www.manchestereveningnews.co.uk/news/greater-manchester-news/shameless-party-girl-learned-how-23529295