Rady a tipy

Jedlá soda je tajným lékem, který nesmí doma chybět. Uzdraví pokožku a tělo dokonale pročistí

Jedlá soda je univerzální produkt, který můžeme doma použít téměř na cokoli. Vyčistíme s ní spáry, zbavíme se vodního kamene, upečeme dezert a můžeme ji použít i jako součást domácí lékárničky. Většina lidí netuší, že ji mohou použít i jako léčivý prostředek. Proč byste měli mít jedlou sodu neustále doma a jak ji můžete použít na podporu svého zdraví?

Co je jedlá soda?

Jedlá soda je látka s neuvěřitelně bohatou historií. Používali ji obyvatelé koloniální Ameriky. Právě ti si uvědomili, že se hodí skvěle při pečení dobrot. Dnes ale velmi dobře víme, že se hodí na mnohem více než jen pečení. Jedlá soda je chemicky hydrogenuhličitan sodný, který pohlcuje pachy, neutralizuje kyseliny a má silné čisticí a bělicí účinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Používejte jedlou sodu moudře

Ne každý ví, že lze jedlou sodu použít na rychlejší hojení ran nebo bodnutí od hmyzu. Tento produkt má totiž schopnosti, které podporují regeneraci organismu. Navíc zabraňuje infekcím a zastavuje množení bakterií. Na rány si můžete vyrobit pastu z 1 lžičky vody a 1 lžičky jedlé sody. Stejnou pastu můžete použít také proti bodnutí od komára nebo na místo vpichu u očkovaných dětí.

Dobrou zprávou je, že můžete jedlou sodu využít ještě několika způsoby. Jedlá soda velmi dobře funguje na otoky, zarudnutí kůže, popáleniny, žluté nehty, pálení žáhy nebo nepříjemný zápach z úst. Jak je vidět, můžete ji využít na mnoho způsobů a zajistit, že ji využijete naplno. Navíc jde o velmi levný produkt, který může zlepšit vaše zdraví.

Jedlá soda k pročištění těla

Jedlá soda se někdy používá také pro domácí očistu organismu od toxinů. Každý den byste měli vypít speciální nápoj z jedlé sody, který vám k tomu pomůže. V případě překyseleného organismu budete potřebovat smíchanou jedlou sodu s cukrem. Tyto metody byste ale neměli používat déle než 3 týdny v kuse. Navíc byste se měli předem poradit s lékařem, jestli je to ve vašem případě vhodné.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321398, https://www.webmd.com/beauty/ss/slideshow-beauty-baking-soda-health, https://www.verywellhealth.com/baking-soda-for-inflammation-5093321, https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/baking-soda-for-skin, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8599587/, https://www.healthline.com/nutrition/baking-soda-benefits-uses, https://cs.wikipedia.org/wiki/Hydrogenuhli%C4%8Ditan_sodn%C3%BD, https://www.webmd.com/beauty/ss/slideshow-beauty-baking-soda-health