Rady a tipy

Při správných podmínkách vydrží hortenzie na zahradě kvést dlouhé měsíce

Kyticová hortenzie je majestátná, svěží a dlouho kvetoucí rostlina, která zdobí zahradu od července až do října. Hortenzii lze pěstovat v květináčích na balkoně nebo terase, je vhodná i do řezané kytice.

Kráska až z Japonska

Kyticová hortenzie je oblíbenou rostlinou v polských zahradách. Přišla k nám z dalekého východu a velmi dobře se u nás aklimatizovala. Hortenzie latnatá v přírodních podmínkách roste v Číně a Japonsku. Tento druh hortenzie má vzpřímený růst a dosahuje výšky asi 2–‍3 metry. Květy hortenzie latnaté se shromažďují ve shlucích.

Květy mají tvar kuželů. V závislosti na odrůdě mohou mít její okvětní lístky různou barvu. Květenství rostliny dosahuje délky 20–40 centimetrů. Kyticová hortenzie kvete od července do října. Tato rostlina má ráda polostinné polohy, ale dařit se jí bude i na slunci za předpokladu, že bude mít stále vlhký substrát.

Zdroj obrázku: Freepik

Péče o hortenzii

Stejně jako jiné keře této rodiny i hortenzie latnatá má ráda mírně kyselý, vlhký a úrodný substrát. Aby krásně kvetla, stojí za to poskytnout jí půdu se spoustou humusu nebo dodat kyselost organickým kompostem nebo kyselou rašelinou. Hortenzie nemá ráda sucho. Proto je v případě delších období bez deště dobré ji často zalévat. Zejména v době kvetení.

Kyticová hortenzie je rostlina, která se skvěle hodí na trvalá stanoviště s jinými keři. Vypadá skvěle, protože nám dává velké množství času k obdivování její krásy. Je také dobré ji přidat do řadové výsadby. Při péči je hlavně důležité řezání, které se provádí brzy na jaře. Tato rostlina se může pěstovat také na balkonech a terasách. Třeba však mít na paměti, že rostlina potřebuje poměrně velké květináče.

Zdroj: https://www.whiteflowerfarm.com/how-to-grow-hydrangea-paniculata