Zdraví

Čaj z cistu pročistí tělo po létě

Cistus můžete snadno zakoupit v jakémkoli obchodě s bylinkami. Lidé bohužel většinou sáhnou po známějších bylinách, jako je heřmánek nebo máta. Cistus může do vašeho života a zdraví přinést mnoho pozitiv, když ho budete konzumovat pravidelně. Krabička čaje z cistu nestojí žádnou obrovskou částku, takže nezaplatíte jmění a vaše zdraví bude rozhodně mnohem pevnější. Co vám tato bylina přinese?

Očista není jen jarní záležitost!

Slova jako očista nebo detoxikace slyšíme hodně na jaře. Pravdou je, že byste na ni měli myslet během celého roku. Toxiny se v těle usazují i během léta a podzimu, takže byste to neměli nechávat jen na jaro. Cistu se přezdívá skalní růže a pochází z jižní Evropy. Používá se pro dekorativní účely, ale využít ho můžete i jako součást detoxikačního procesu pro své tělo.

Konzumovat ho můžete ve formě nálevů, prášku, kapslí nebo tablet. Záleží na tom, co vám vyhovuje nejvíce. Cistus je cenný díky vysokému obsahu polyfenolů. Jde o organické sloučeniny, které mají antioxidační vlastnosti. Díky tomu neutralizuje toxické účinky volných radikálů, zabraňuje zánětu, brání předčasnému stárnutí buněk a působí jako prevence civilizačních chorob.

Zdroj obrázku: Freepik

Cistus pomůže při stravě plné zpracovaných potravin

Hodně lidí nekonzumuje kvalitní, nezpracované potraviny. Místo toho volí hotové potraviny a fast food, které jsou plné toxinů. Jestli přecházíte na zdravou stravu nebo chcete jen své tělo očistit od nahromaděných toxinů, čaj z cistu vám hodně pomůže. Pití čisticích nálevů vás může zachránit před negativním vlivem těchto potravin a zmírnit záněty v těle, které se mohou vytvořit.

Pro koho je tento čaj vhodný? Hodí se pro každého, kdo má oslabenou imunitu a často se potýká s infekcemi horních cest dýchacích. Použít ho můžete při chřipce nebo nachlazení, ale také při alergiích, redukční dietě nebo vysokém cholesterolu. Jestli se potýkáte s akné a atopickým ekzémem, rozhodně tento čaj vyzkoušejte. Nebudete litovat!

Zdroj: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0889157518308512, https://www.boostyourbiology.com/supplement-products/cistus-incanus-tea, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9822307/, https://lindenbotanicals.com/cistus-tea/, https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-1153/rock-rose